- Szczegóły
E-learning Lekcje Ciepła
Wszystkim zainteresowanym przeprowadzeniem zajęć w ramach edukacji domowej lub szkolnej, udostępniamy bajkowo ilustrowany e-learning edukacyjno-ekologiczny o nazwie "Lekcje Ciepła". Dzięki lekcjom przygotowanym dla szkół podstawowych, dzieci dowiedzą się jak rozsądnie korzystać z ciepła i energii.
Zapraszamy nauczycieli, a także rodziców i dzieci, do korzystania z online’owych zajęć, przygotowanych audiobooków książeczek, kolorowanek, proponowanych eksperymentów i doświadczeń.
https://lekcjeciepla.pl/lekcje/ankieta
#Zostańwdomu
Ucz się z nami oszczędzać ciepło
W ramach edukacji domowej pragniemy przedstawić Państwu materiały, będące częścią projektu edukacyjno-ekologicznego o nazwie Lekcje Ciepła. Jest to cykl trzech części bajek o „Czerwonym Kapturku w mieście” przygotowany dla uczniów klas od I-V szkół podstawowych. W bajkowy sposób dzieci dowiadują się jak powstaje ogrzewanie, jak dociera do mieszkań, jak je oszczędzać, co to jest smog i jak z nim walczyć.
Zapraszamy szkoły, rodziców i dzieci do korzystania ze wspólnej nauki w domu, przez zabawę.
dla klas I-III: https://lekcjeciepla.pl/klasy-i-iii/
https://lekcjeciepla.pl/uploads/D55CFC75-D983-854F-626B-D9D0647EA341/block/613b34df5c5d0.zip
dla klas IV-V: https://lekcjeciepla.pl/klasy-iv-v/
https://lekcjeciepla.pl/uploads/D55CFC75-D983-854F-626B-D9D0647EA341/block/613b396ac5076.zip
- Szczegóły
Zapraszamy do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU
oraz zmianami warunków konkursu na wybór brokera.
Zmiana załącznika do warunków konkursu na wybór brokera
Pytania i odpowiedzi do ogłoszonego konkursu na wybór brokera 28.12.2018
Pytania i odpowiedzi do ogłoszonego konkursu na wybór brokera 03.01.2019
- Szczegóły
Co zrobić z metanem? Pod ziemią – śmiertelnie niebezpieczny, stale zagrażający przy fedrunku węgla. Ale odpowiednio wykorzystany może być efektywnym źródłem energii. Na tym właśnie polegał projekt przeprowadzony przez Węglokoks Energia w Brzeszczach. Na terenie Zakładu Górniczego Brzeszcze powstał kogeneracyjny układ zasilany gazem z odmetanowania kopalni oraz układ odzysku ciepła ze sprężarek powietrza.
- Ta instalacja całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie na energię elektryczną naszego Zakładu Ciepłowniczego, nadwyżki prądu możemy sprzedać. Wytwarzane jest również ciepło, które trafia do naszych odbiorców. I co najważniejsze – to czysta, przyjazna środowisku energia. Dostarczając ciepło zwracamy szczególną uwagę na ten aspekt – mówi Jacek Boroń, prezes Węglokoksu Energia.
Instalacja powstała we współpracy z Grupą Tauron, do której należy ZG Brzeszcze. Składa się z dwóch głównych elementów. Pierwszym jest silnik gazowy w zabudowie kontenerowej z generatorem synchronicznym wraz z przyłączem gazu kopalnianego. Silnik spala metan odprowadzany z kopalnianych wyrobisk, wytwarzając z niego energię elektryczną oraz ciepło.
Drugim elementem jest kaskada pomp ciepła schładzającej sprężarki. Podczas sprężania powietrza wytwarzane są duże ilości ciepła. Energia ta dzięki systemowi pomp jest odzyskiwana.
- Do tej pory to ciepło po prostu się marnowało. Teraz dzięki tej instalacji jest w stanie ogrzać wodę w całych Brzeszczach. I przypomnę to energia bezemisyjna czyli całkowicie przyjazna środowisku i przede wszystkim mieszkańcom Brzeszcz – dodaje prezes Jacek Boroń.
- Szczegóły
W wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, w dniu 12 czerwca 2018 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu spółki WĘGLOKOKS ENERGIA NSE sp. z o.o.
z siedzibą w Brzeszczach Pan Bogdan Gorgol.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec