Węglokoks Energia trzyma kciuki za swoich zawodników w niezwykłym biegu, mierzonym piętrami wież, w których na co dzień pracujemy.

Jolanta Pośpiech (na zdj.) z Działu Kadr i Paweł Suliga z Biura IT już w najbliższą niedzielę, 19 lutego, zmierzą się z 42 piętrami i 824 schodami.

WĘGLOKOKS CUP to bieg, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Pasjonująca rywalizacja biegaczy mierzona jest nie metrami, a piętrami, której celem jest zdobycie szczytów Katowic. Dwie wieże, 42 kondygnacje i 824 stopnie do pokonania! Już 19 lutego w Katowicach (Mickiewicza 29) odbędzie się pierwsza edycja Biegu Dwóch Wież WĘGLOKOKS CUP, będąca inauguracją Pucharu Polski w Biegach po Schodach. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Biegów Górskich. Sponsorami strategicznymi: WĘGLOKOKS S.A. oraz WĘGLOKOKS ENERGIA. Partnerem: Biuro Centrum – zarządca biurowca.

– Dobrze wiemy, że w życiu wcześniej czy później pojawiają się „schody”. W Grupie Kapitałowej Węglokoks nie boimy się wyzwań, a ten bieg z pewnością takim wyzwaniem będzie. Pierwszy raz zawodnicy zmierzą się z Dwoma Wieżami. Sami wystawiamy silną drużynę i liczymy na mocną konkurencję, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy - mówi Sławomir Obidziński, prezes WĘGLOKOKS S.A., największego eksportera węgla w kraju.

- Cieszymy się, że pracownicy WĘGLOKOKS ENERGIA już nie pierwszy raz pokazują sportowego ducha  - mamy nadzieję, że nasza reprezentacja będzie z każdą kolejną imprezą coraz liczniejsza - podkreśla prezes WĘGLOKOKS ENERGIA sp. z o.o., Jacek Boroń.

42 piętra, 824 schody

Bieg po schodach jednego z najbardziej charakterystycznych budynków rozpocznie się
w niedzielę 19.02. o godz. 11. (biuro zawodów będzie czynne od 8:30 do 10:30).

Rywalizacja odbędzie się w kilku kategoriach: juniorki i juniorzy (rocznik 2001-1998), Kobiety: 20-34 lata, 35-49 lat, 50 lat i starsze, Mężczyźni: 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat, 70 lat i starsi, Klasyfikacja dziennikarzy, Klasyfikacja VIP (zaproszeni goście) Klasyfikacja drużynowa kobiet i mężczyzn (drużyna składa się z 4 kobiet lub 4 mężczyzn).

Zasady biegu są bardzo proste, zawodnicy wbiegają na klatkę schodową pierwszej z wież, pokonując 20 kondygnacji czyli 392 stopnie, po wbiegnięciu mają 30 minut czasu na zjazd windą i krótki odpoczynek. Po 30 minutach start na drugą wieżę, gdzie do pokonania będą 22 kondygnację czyli 432 stopnie. Łączny dystans biegu to 42 kondygnacje a dokładnie 824 stopnie!

O końcowej klasyfikacji decyduje suma czasu z dwóch biegów, przerwa zawodnika między startem na pierwszą i na drugą wieżę wynosi 30min. Zawodnicy startują co 30 sekund. Najlepsi mogą liczyć nie tylko na medale i puchary, ale i nagrody pieniężne. Szczegóły oraz regulamin zawodów znajdują się na stronie www.gorskiebieganie.pl.

Mickiewicza 29

Dwie Wieże o wspólnej podstawie stanęły pod koniec lat siedemdziesiątych. Wieżowiec projektu jugosłowiańskiego architekta Georga Gruićićia był wtedy najwyższym budynkiem poza Warszawą i jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Większość materiałów użytych do jego budowy sprowadzono ze Szwecji. Dwie Wieże to łącznie 42 piętra, ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, w tym 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, osiem wind, ponad 700 biur.

sidebar3