Bieg o Złote Gacie w Brzeszczach to impreza rozpoznawana w całej Polsce.

W sobotę 25 marca, na malowniczej 10 kilometrowej trasie w małopolskich Brzeszczach będzie można już po raz 7 powalczyć o to jedyne w swoim rodzaju trofeum - specjalnie na tą okazję uszyte „Złote Gacie”. Spółka Węglokoks Energia NSE co roku włączała się w organizację biegu, w tym roku ma zaszczyt stać się jednym z jego sponsorów strategicznych.

Profesjonalna i sprawna organizacja zawodów oraz wyjątkowa atmosfera z „przymrużeniem oka” sprawia, że do Brzeszcz przyjeżdżają zawodnicy - pasjonaci. W tym roku Bieg został nominowany przez biegaczy w plebiscycie na biegowe wydarzenie roku Fundacji „Festiwal Biegowy w Krynicy”.

Wszyscy, którzy przekraczają linię mety otrzymują oryginalne medale w kształcie złotych spodenek , co roku w innym fasonie, z ciekawym mottem umieszczonym na wstążce,  - medlae są gratką dla kolekcjonerów-biegaczy.

Tradycyjna jest również koszulka, którą projektują znani graficy, m.in.: Tomek Minkiewicz, Łukasz Zabdyr, ZUCH Rysuje.

Zawodnicy startują w dwóch kategoriach: bieg oraz Nordic Walking.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki – zwycięzcy biegu i chodu techniką Nordic Walking otrzymują uszyte specjalnie na tą okazję „Złote Gacie”.

Pracownicy Grupy Węglokoks Energia, którzy chcieliby wziąć udział w biegu proszeni są o zgłoszenie mailowe na adres: p.guzik@weglokoksenergia.pl

sidebar3