21 kwietnia 2017 roku na zaproszenie Prezesa Zarządu WĘGLOKOKS ENERGIA ZCP sp. z o.o. - Jerzego Warmuzińskiego odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury i Rozwoju Miasta oraz Komisji Ochrony Środowiska. Wśród zaproszonych gości był Przewodniczący Rady Miasta - Kazimierz Myszur.

Na wstępie głos zabrał Prezes WE ZCP - Jerzy Warmuziński prezentując Grupę Kapitałową WĘGLOKOKS ENERGIA oraz Spółkę WĘGLOKOKS ENERGIA ZCP sp. z o.o. Następnie Dyrektor ds. Technicznych - Grzegorz Bizoń, przedstawił schemat technologiczny źródła Elektrociepłownia Mikołaj - podstawowego źródła ciepła dla miasta Ruda Śląska. Po prezentacji dyskutowano m.in. w temacie aktualizacji w 2017 r. Planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta Ruda Śląska.

Po zakończeniu debaty goście zostali zaproszeni do obejrzenia obiektów Spółki. Na początek zostali oprowadzeni po pomieszczeniach monitoringu pracy sieci ciepłowniczej oraz monitoringu produkcji i zużycia energii elektrycznej. Następnie przedstawiciele komisji wraz z gospodarzami udali się na teren Elektrociepłowni „Mikołaj”, gdzie mieli okazję zapoznać się z pracującymi urządzeniami produkcyjnymi źródła.

Przedstawiciele połączonych komisji stwierdzili, że wycieczka była ciekawym i pouczającym doświadczeniem, byli również bardzo zadowoleni ze stanu technicznego wizytowanego obiektu i poziomu nowoczesności urządzeń.

 

ruda galeria1

ruda galeria2

 

ruda galeria3

 

ruda galeria5

 

ruda galeria7

sidebar3