W dniu 30.03.2019(sobota) odbyła się IX edycja "Biegu o Złote Gacie" plus Nordic Walking na dystansie 10 km organizowanego przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach. W biegu wzięli udział uczestnicy indywidualni oraz grupowi, zrzeszeni w klubach z terenu całej Polski. W biegu uczestniczyło 483 zawodników, a w marszu 111 zawodników. Łącznie: 594 zawodników

 

„Bieg o Złote Gacie jest imprezą o wyjątkowym charakterze i klimacie rozpoznawalną w całej Polsce, profesjonalnie zorganizowaną, cechującą się wyjątkowa atmosferą do tego oryginalne medale, pamiątki i gadżety. Imprezie towarzyszy wsparcie miejscowych władz samorządowych i firm sponsorujących. Bieg sponsorowany jest przez WE NSE - występującą w grupie Głównych Sponsorów, obok: WEKTOR, NESSI Sportswear, DECATHLON.

 

Bieg organizuje Ośrodek Kultury w Brzeszczach. Celem organizacji biegu jest propagowanie i rozwijanie aktywności ruchowej mieszkańców Gminy Brzeszcze i mieszkańców sąsiednich miejscowości, poznawanie walorów turystycznych Gminy, oraz integracja lokalnej społeczności. Na terenie Gminy Brzeszcze zamieszkują pracownicy Spółki, którzy aktywnie uczestniczą w kolejnych edycjach biegu. Spółka prowadzi działalność gospodarczą na terenie Gminy w oparciu o system ciepłowniczy Zakładu Ciepłowniczego „Brzeszcze" wchodzącego w skład Spółki. Ponadto w Brzeszczach zlokalizowana jest siedziba Spółki.

 

W tym roku Węglokoks Energię reprezentowali: Teresa Olma i Jolanta Pośpiech w Nordic Walking oraz Paweł Górski w biegu. WE NSE reprezentowali: Krzysztof Berke i Krzysztof Czuwaj w biegu.

 

Za rok widzimy się na jubileuszowej , dziesiątej edycji "Biegu o Złote Gacie" plus Nordic Walking na dystansie 10 km oczywiście w Brzeszczach. Zapraszamy.

4

5

7

8

Podziękowanie 2019

 

sidebar3