ZCP NSE nowanazwa

 

Nowy rok, nowe nazwy spółek zależnych

Choć Nadwiślańska Spółka Energetyczna sp. z o.o. i ZCP „Carbo-Energia” sp. z o. o. były członkami Grupy energetycznej Węglokoks Energia sp. z o.o. od kwietnia 2014 roku, to początek 2016 roku przyniósł ważne i znaczące zmiany – spółka z Brzeszcz zmienia nazwę na Węglokoks Energia NSE sp. z o. o. a producent ciepła z Rudy śląskiej na Węglokoks Energia ZCP sp. z o. o.

Spółka Węglokoks Energia NSE sp. z o. o. skupia łącznie 5 zakładów ciepłowniczych, z czego 3 na terenie województwa śląskiego: „Czeczott” w Woli, „Piast” w Bieruniu i „Ziemowit” w Lędzinach oraz 2 zakłady ciepłownicze na terenie województwa małopolskiego: „Brzeszcze” w Brzeszczach i „Janina” w Libiążu. W tym roku będzie obchodziła 20-lecie działalności.

Spółka Węglokoks Energia ZCP sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej powstała w 1995 roku w wyniku restrukturyzacji Rudzkiej Spółki Węglowej S.A. Rozpoczynając działalność produkcyjną, spółka przejęła ciepłownie działające dotąd w obrębie rudzkich kopalń. Oprócz działalności produkcyjnej WE ZCP bierze aktywny udział w życiu społeczno-gospodarczym Górnego Śląska. Spółka jest jednym z inicjatorów powstania, a obecnie udziałowcem „Śląskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego” sp. z o.o. W ramach spółki działają następujące źródła ciepła: Elektrociepłownia „Mikołaj”, ciepłownie: „Nowy Wirek”, „Wanda”, „Bielszowice”, „Halemba” i kotłownia „Szyb VI”.

Rebranding obu spółek cementuje wspólną działalność z Węglokoks Energia sp. z o. o., która rozwija się coraz prężniej od 2014 roku.

„Jednolita identyfikacja wizualna stanowi ważny krok naszej korporacyjnej strategii. Cieszymy się, że tym samym stanowimy rozpoznawalną energetyczną podstawę Grupy Węglokoks” – mówi Sławomir Obidziński, prezes Zarządu Węglokoks Energia sp. z o. o.

Spółki WE NSE i WE ZCP będą posługiwały się symbolami graficznymi tożsamymi z symbolem Grupy Węglokoks Energia – wschodzącym „E”. Kolorystyka także pozostanie jednolita – spółki będą posługiwać się połączeniem szarości i czerwieni.

„Cieszymy się, że tuż przed 20 rocznicą działalności możemy pochwalić się kolejnym ważnym krokiem w historii spółki” mówi Bogdan Gorgol, prezes Węglokoks Energia NSE sp. z o. o. „Nowa nazwa jest prestiżowa i znacząca. Zaznaczamy dzięki niej przynależność do Grupy Kapitałowej Węglokoks, pokazujemy, że nowoczesna produkcja i sprzedaż ciepła jest dla nas priorytetem. Cieszymy się, że nową nazwę pod znakiem Węglokoks Energia możemy zaprezentować Państwu w tak szczególnym dla nas, jubileuszowym roku” dodaje prezes WE NSE.

„Odkąd jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia, przed ZCP otworzyły się choćby nowe możliwości finansowania przedsięwzięć i inwestycji”, mówi Andrzej Łokas, prezes Węglokoks Energia ZCP w Rudzie Śląskiej. „Korzystając z synergii doświadczeń i wiedzy w Spółkach Węglokoks Energia w zakresie technologii i organizacji, będziemy brali udział w dobrze przygotowanej konsolidacji technologicznej i organizacyjnej, wspólnie realizując strategię Grupy ”, dodaje prezes Łokas.

Siedziby obu spółek pozostały bez zmian: spółka Węglokoks Energia NSE sp. z o. o. nadal mieści się przy ul. Mickiewicza 2 w Brzeszczach, a Węglokoks Energia ZCP sp. z o. o. przy ul. Szyb Walenty 32 w Rudzie Śląskiej.

Informacje o Węglokoks Energia NSE sp. z o. o. i Węglokoks Energia ZCP sp. z o. o. znajdą Państwo na nowych stronach internetowych spółek:

www.weglokoksenergia.pl/NSE

www.weglokoksenergia.pl/ZCP

sidebar3